PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA p.w. WNIEBOWZIĘCIA N.M.P. W GRYFICACH 

O G Ł O S Z E N I A    D U S Z P A S T E R S K I E

XXVIII   NIEDZIELA   ZWYKŁA       13.10.2019 

 1. Przeżywamy dziś kolejny DZIEŃ PAPIESKI pod hasłem „Wstańcie, chodźmy…”. Modlitwą i ofiarą wspieramy charytatywne Dzieło Nowego Tysiąclecia, fundusz stypendialny dla uzdolnionej młodzieży. Bóg zapłać za ofiary złożone dziś do puszek.


 W październiku    Nabożeństwa Różańcowe   codziennie o godz. 17.30.


2. Spotkanie grupy biblijnej odbędzie się dzisiaj - w niedzielę 13 października na godz. 19:00 w sali w oratorium na plebani. Od tej niedzieli spotkania biblijne będą odbywały się co tydzień.


3.  Spotkanie grupy duszpasterstwa mężczyzn „Wojownicy Maryi” odbędzie się dziś 13.X o godz. 20.15 w oratorium na plebanii


4. MODLITWA UWIELBIENIA przed Najśw. Sakramentem z zespołem One Way odbędzie się w  ŚRODĘ 16.X w godz. 19 - 20.00.


5. Wspólnota modlitewna POSŁANI spotyka się w czwartki po Mszy św. w oratorium na plebanii. Zaprasza wszystkich do wspólnej modlitwy i pogłębiania więzi z Bogiem.


6. Poświęcenie różańców dzieciom z klas III za tydzień w niedzielę 20.X o godz. 13.00.


7. We współpracy z kinem parafie dekanatu zapraszają na pokaz filmu pt. „Tajemnica Ojca Pio”. Zapraszamy do kina 28 października (poniedziałek) na godz. 19.00, bilety będą do nabycia w przyszłą Niedzielę w zakrystii, u księży i sióstr w cenie 14 zł. Tuż przed seansem w kasie kina bilety będą droższe. Zapraszamy.


8. Zachęcamy do włączenia się w aktywność grup parafialnych: - GRUPY WZOROWY CHRZEŚCIJANIN – - GRUPY MISYJNEJ – - GRUPY młodzieżowej EMAUS - - Zespołu ONE WAYGrupy POSŁANI


9.  Zapraszamy dzieci przebrane za świętych i anioły na „BAL ŚWIĘTYCH”, który odbędzie się  w   O R A T O R I U M     26.10.2019 – (sobota)  godzina 16.00 - 18.00

Będzie wspaniała zabawa, tańce, gry i poczęstunek.


10. Spotkanie „Bractwa Szkaplerza Świętego” – czwartek godz. 18.00.


 11. Zbliża się listopad, miesiąc modlitwy za zmarłych. Druki wypominkowe (jedna kartka dla rodziny) można wziąć wychodząc z kościoła. KARTKI WYPOMINKOWE wypełniamy wyraźnie pisząc imiona zmarłych w mianowniku (Jan, Janina itd.). Wypominki z ofiarą składać należy do skarbony przy ołtarzu.

Zgłoszenia imion zmarłych na Mszę św. zbiorową w DIEŃ ZADUSZNY przyjmują wszyscy księża.  

Dnia 1 LISTOPADA Msza św. na obydwu cmentarzach o godz. 13.00


 12. Wielki zabytek naszego kościoła, epitafium Crohna z 1735 r., powrócił szczęśliwie po gruntownej renowacji. Wyrażamy wdzięczność Bogu i ludziom za odnowienia tego przepięknego dzieła sztuki.


13. Zachęcamy parafian do udziału w wyborach do parlamentu. Modlimy się za Ojczyznę i o odważne wsłuchiwanie się w głos uczciwego sumienia


Bóg zapłać za wszelkie ofiary składane na potrzeby parafii i Kościoła.

Najlepsze życzenia składamy Solenizantom i Jubilatom rozpoczętego tygodnia.


W ostatnich dniach odszedł do wieczności Henryk Antonowicz l.69. Wieczny odpoczynek racz zmarłym dać Panie…


 

  

 

Adres

Parafia Rzymskokatolicka
pw. Wniebowzięcia NMP

ul. 3 Maja nr 17
72-300 GRYFICE

Telefon

tel. 91 384 24 13

Kancelaria parafialna

Wtorki, Środy, Piątki
w godzinach:
11.00 - 12.00 oraz 16.00 - 17.00.