II    NIEDZIELA  ADWENTU     10.12.2017 r.


1. Adwentowe czuwanie wyraża się w postawie wyciszenia duchowego i gorliwej modlitwie. Dziękujemy wszystkim uczestnikom REKOLEKCJI FATIMSKICH i zachęcamy do wytrwałej modlitwy różańcowej.


 2. Zapraszamy na RORATY – codziennie o godz. 18.00; dzieci przychodzą z lampionami. ŚWIĘTY CZAS ADWENTU niech pomoże nam odbudować wrażliwość na Przychodzącego Zbawiciela.


3. Zapraszamy do nabywania ŚWIEC oraz POŚWIĘCONYCH OPŁATKÓW na stół wigilijny; są też karty świąteczne. Nabywając świece wspieramy fundusz dobroczynności Caritas.  Ofiary za opłatki przeznaczone są na opłacenie remontu wieży kościoła.

Dzieci z naszych grup parafialnych wykonały piękne ozdoby świąteczne. Zachęcamy do zakupienia tych dzieł; Bóg zapłać za wsparcie dziecięcej Grupy Misyjnej oraz Wzorowy Chrześcijanin oraz prowadzonych przez nich dzieł.


4. Dziś poświęcenie książeczek dzieciom komunijnym - Niedziela 10.XII o godz. 13.00.

Po Mszy św. odbędzie się zebranie dla Rodziców dzieci klas II i III przygotowujących się do przyjęcia Komunii św. (według rocznego planu).


5.   Miesięczne spotkanie formacyjne w grupach dla dzieci kl. II przygotowujących się do życia eucharystycznego i ich rodziców – według przekazanego planu, w poniedziałek 11.XII lub 14.XII (czwartek) o godz. 16.30 w oratorium na plebanii.


 6. Zapowiadana miesięczna Msza św. za naszych bliskich zmarłych (zbiorowa) – w czwartek 14.XII o godz. 18.00.


7. Tradycyjnie, w drugą niedzielę Adwentu, z inicjatywy Konferencji Episkopatu Polski jest obchodzony Dzień Modlitwy i Pomocy Materialnej Kościołowi na Wschodzie. Włączamy się w to ważne dzieło, składając ofiary do puszek w przedsionku świątyni. Nasza pomoc dotrze do ludzi żyjących w trudnych warunkach za wschodnią granicą naszego kraju, m.in. w Donbasie, na Ukrainie i na Syberii.


8. Spotkania grup parafialnych:

- GRUPA MISYJNA – środa godz. 17.00 w oratorium

- GRUPA MODLITEWNA POSŁANI – czwartek po wieczornej Mszy św.

- MINISTRANCI - w piątek po Mszy św. o godz. 18.00

- GRUPA WZOROWY CHRZEŚCIJANIN – sobota godz. 10.00;

- Zespół muzyczny ONE WAY -  sobota o godz. 11.00;

- Zespół muzyczny MOCNI PANEM -  sobota o godz. 12.00.


9. Po spełnieniu kolejnych wymagań proceduralnych i złożeniu stosownej dokumentacji zostaliśmy poinformowani, że w najbliższych dniach może być podpisana umowa naszej parafii z Urzędem Marszałkowskim pozwalająca na wykorzystanie przyznanej dotacji. Zbliża się więc czas wyłonienia wykonawcy prac związanych z odwodnieniem murów i remontem dachu naszej świątyni. Dzieło remontu polecamy modlitwie i wsparciu Parafian.


Bóg zapłać za wszelkie ofiary składane na potrzeby parafii, Kościoła i na remont wieży naszej świątyni. 

W ostatnich dniach odeszła do wieczności: Weronika Tomiałojć l.95; Dorota Frąszczak l.52; Maria Papiernik l.93; Feliksa Krywka l.69. Wieczny odpoczynek racz zmarłym dać Panie ….

  

 

 

 

 

 

 


 

Adres

Parafia Rzymskokatolicka
pw. Wniebowzięcia NMP

ul. 3 Maja nr 17
72-300 GRYFICE

Telefon

tel. 91 384 24 13

Kancelaria parafialna

Wtorki, Środy, Piątki
w godzinach:
11.00 - 12.00 oraz 16.00 - 17.00.