PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA p.w. WNIEBOWZIĘCIA N.M.P. W GRYFICACH

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XXVI   NIEDZIELA  ZWYKŁA      01.10.2023 r.

 

1. Dziękujemy dzieciom, młodzieży, rodzicom i parafianom za uczestnictwo w dorocznym Tygodniu Wychowania. Osobom niezainteresowanym – przypominamy wagę troski o chrześcijańską formację młodego pokolenia. Niech Boże błogosławieństwo umacnia kształtowanie umysłów i sumień.

 


2. Rozpoczął się miesiąc Różańcowej modlitwy, zachęcamy do udziału w nabożeństwach.

W październiku NABOŻEŃSTWO RÓŻAŃCOWE  codziennie o godz. 17:30.

 


3. Dziś po każdej Mszy św. Adoracja Jezusa wystawionego w Najświętszym Sakramencie;    po sumie zmiana Tajemnic Żywego Różańca.

Co tygodniowa Adoracja Jezusa Eucharystycznego – jak w każdą środę od 19:00.

 


 4. W tym tygodniu przypada Pierwszy Czwartek, Pierwszy Piątek i Pierwsza Sobota miesiąca. Modlitwa o powołania – czwartek 5.X - po Mszy św. o godz. 18.00 nabożeństwo pierwszego czwartku.

 

W  Pierwszy piątek 6.X spowiedź od 16.30;    Msza św. Szkolna – o godz. 17.00.

Nabożeństwo do Najśw. Serca Pana Jezusa – po Mszy św. o godz. 18.00.

 

Nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi – sobota godz. 18.00:

Msza św., Adoracja Najśw. Sakramentu, różaniec z medytacją.

Kapłani odwiedzą zgłoszonych chorych z posługą kapłańską w sobotę w godzinach rannych.

 


 5. W ramach inicjatywy „Różaniec do granic" wzorem lat ubiegłych zapraszamy dorosłych, młodzież, dzieci z opiekunami na wspólny różaniec w intencji naszej Ojczyzny, który w naszej Archidiecezji odbędzie się w Trzęsaczu, Rewalu, Mrzeżynie, Niechorzu, Pobierowie – modlitwa różańcowa przy głównym zejściu na plażę - w sobotę, 7 października, w Święto Matki Bożej Różańcowej, o godz. 15.

 


 6. Dekanalna, jednodniowa Pielgrzymka autokarowa „Śladami misji Świętego Ottona” – Wolin – Kamień Pom. – Cerkwica odbędzie się 28 października (sobota). Zgłoszenia u księży w zakrystii bądź w kancelarii.

 


 

7. W czerwcu odbędzie się kolejna kolonia dla dzieci. W planie kolonii jest Kotliny Kłodzkiej i następujące miejsca: Twierdza Kłodzko, Kopalnia Złota w Złotym Stoku, Góra Igliczna, Śnieżnik, Aqua Park, Szczeliniec Wielki, Rafting, Kaplica Czaszek, Jaskinia Niedźwiedzia w Kletnie. Plan jest na stronie parafii. Zapisy i wpłaty u ks. Łukasza.

 


 8.  W kancelarii parafialnej można zamawiać Msze św. na przyszły rok (kancelaria czynna jest we wtorki, środy i piątki 11.00 – 12.00  i  16.00 – 17.00).

 


Bóg zapłać za wszelkie ofiary składane na dzieła Kościoła i parafii. Na wsparcie HOSPICJUM w ubiegłą Niedzielę zebranych zostało 2546 zł. Bóg zapłać za wsparcie chorych i ich rodzin.

 

Modlitwę i najlepsze życzenia kierujemy do Solenizantów i Jubilatów rozpoczętego tygodnia. 

 


 

           * * * * * * * *

 

 

 

 

 

 

Adres

Parafia Rzymskokatolicka
pw. Wniebowzięcia NMP

ul. 3 Maja nr 17
72-300 GRYFICE

Telefon

tel. 91 384 24 13

Kancelaria parafialna

Wtorki, Środy, Piątki
w godzinach:
11.00 - 12.00 oraz 16.00 - 17.00.