PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA p.w. WNIEBOWZIĘCIA N.M.P. W GRYFICACH 

O G Ł O S Z E N I A    D U S Z P A S T E R S K I E

XXIV Niedziela  zwykła    16.09.2018 r. 

1. Kończą się obchody Tygodnia Wychowania Chrześcijańskiego. Wyrażamy wdzięczność dzieciom, młodzieży i ich rodzicom, którzy odpowiedzieli na zaproszenie Parafii i wzięli udział w modlitwie i spotkaniach duszpasterskich ubiegłego tygodnia. Zapraszamy do współpracy w dziele chrześcijańskiej formacji dzieci i młodzieży. Pomocą niech będą wydarzenia parafialne, nabożeństwa, katechezy, spotkania w grupach i inne wydarzenia do udziału w których serdecznie zapraszamy.

Dzieci korzystają z pomocy „Zeszytu duchowego rozwoju ucznia Jezusa”.


2. Spotkanie dla osób zapisanych na pierwszy rok do przygotowania do bierzmowania z kl. VII, które nie posiadają świadectwa formacji parafialnej z klasy VI odbędzie się JUTRO w poniedziałek 17.IX o godz. 16.30 w sali nr 1 w oratorium na plebanii.


3. Jutro 17.IX kolejna rocznica sowieckiej agresji na Polskę; już dziś o godz. 11.30 - Msza św. z okazji Dnia Sybiraka. Po Mszy św. przemarsz z kościoła do pomnika Sybiraków na cmentarzu przy kaplicy Św. Jerzego, złożenie kwiatów i okolicznościowe spotkanie.


4. W przyszłą Niedzielę 23 września przypada 3 ROCZNICA wprowadzenia RELIKWII ŚW.  OJCA  PIO do naszego kościoła. Po każdej Mszy św. odbędzie się Nabożeństwo oraz oddanie czci naszemu Patronowi w znaku Relikwii. Spotkanie GRUPY MODLITEWNEJ ŚW. OJCA PIO – po wieczornej Mszy św.


5. Siostra Henryka zaprasza do wzięcia udziału w DEKANALNYM KONKURSIE dla uczniów szkół podstawowych pod hasłem „ŚW. STANISŁAW KOSTKA PATRON DZIECI I MŁODZIEŻY”. Celem konkursu jest zainteresowanie dzieci osobą Św. Stanisława Kostki. Prace mają być wykonane w dowolnej technice na kartce formatu A4. PRACĘ NALEŻY PRZYNIEŚĆ  DO 31 PAŹDZIERNIKA  DO KATECHETÓW. NA WSZYSTKICH CZEKAJĄ DYPLOMY, A NA ZWYCIĘZCÓW NAGRODY.


6. Kolejne dekanalne spotkanie różańcowe z cyklu „Dekanalny Kongres Różańcowy” odbędzie się 6 października (sobota) w Wyszoborze. Zapraszamy członków Żywego Różańca i wszystkich chętnych; będzie możliwość dojazdu autokarem; szczegóły na plakacie ogłoszeniowym.

Młodzież wybiera się do Wyszoboru rowerami. Młodzieżowa PIELGRZYMKA ROWEROWA wyrusza 6.X o godz. 10.30 spod plebanii.

Rok Świętego Stanisława Kostki jest okazją do pogłębienia naszej pobożności maryjnej przez wstawiennictwo Patrona Parafii Wyszobór.


7. Spotkania grup parafialnych:

- GRUPA DZIECIĘCA WZOROWY CHRZEŚCIJANIN – piątek godz. 16.30

- GRUPA MISYJNA – środa godz. 16.30 w oratorium

- GRUPA młodzieżowa EMAUS - w czwartek godz.17.00;

- GRUPA POSŁANI – czwartek godz.19.00;

- Zespół muzyczny ONE WAY -  sobota o godz. 11.00;

- BRACTWO SZKAPLERZA - czwartek 20.IX o godz. 18.00.


8. MODLITWA UWIELBIENIA przed Najśw. Sakramentem – w ŚRODĘ 19.IX godz. 19-20.00.


9.  W kancelarii parafialnej można już zamawiać Msze św. na przyszły rok (kancelaria jest czynna we wtorki, środy i piątki 11.00 – 12.00 i  16.00 – 17.00).


10. W czasie trwania XV Synodu Biskupów w Rzymie poświęconego młodzieży zapraszamy do udziału w wydarzeniu, gromadzącym młodzież z Polski i świata pt. „STADION MŁODYCH: włącz pełnię wiary!”. Odbędzie się ono 6 października br. na Stadionie Narodowym w Warszawie. Więcej informacji znajdują się na stronie: www.stadionmlodych.eu  


Bóg zapłać za wszelkie ofiary składane na potrzeby parafii, Kościoła i remont DACHU naszego kościoła. Serdeczne Bóg zapłać za każdy grosz…


W ostatnich dniach odeszli do wieczności: Ryszard Użdalewicz l.61; Iwona Krasowska l.59; Zofia Janecka l.80. Wieczny odpoczynek racz zmarłym dać Panie …


 

  

 

Adres

Parafia Rzymskokatolicka
pw. Wniebowzięcia NMP

ul. 3 Maja nr 17
72-300 GRYFICE

Telefon

tel. 91 384 24 13

Kancelaria parafialna

Wtorki, Środy, Piątki
w godzinach:
11.00 - 12.00 oraz 16.00 - 17.00.