Zapraszamy do przeżycia

Uroczystości wprowadzenia  relikwii  Świętej  Rity

w środę 22 maja

na godz. 17.30 (nabożeństwo majowe,  nowenna  i

Msza św. z formularza o Świętej Ricie o godz. 18.00)

 

PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA p.w. WNIEBOWZIĘCIA N.M.P. W GRYFICACH 

O G Ł O S Z E N I A    D U S Z P A S T E R S K I E

V   NIEDZIELA   WIELKANICNA   19.05.2019  

1. Słowo Boże przekazuje nam dziś nadzieję przykazania miłości: To jest nasza wiara – miłość Boga i bliźniego. Wytrwanie na drodze wiary wiąże się z wysiłkiem i wytrwałością. Niech wspiera nas na tej drodze Boża łaska.


2. NABOŻEŃSTWA MAJOWE ku czci Matki Boskiej codziennie w maju o godz. 17.30.


3. Dnia 22 maja (środa) przypada wspomnienie Świętej  Rity, która jest  Patronką  rodzin, Pośredniczką w sprawach beznadziejnych, Orędowniczką rodziców oczekujących potomstwa, osób chorych i przeżywających trudności.

Tego dnia w naszej świątyni odbędzie się radosna uroczystość wprowadzenia relikwii naszej Patronki i Orędowniczki. Pod obrazem Św. Rity w naszej świątyni ufundowane zostało piękne relikwiarium – czyli ozdobne miejsce eksponowania relikwii świętych i patronów – od środy 22 maja będzie to miejsce oddawania czci Bogu za pośrednictwem świętej Rity z Cascia w jej relikwiach. Wokół tego swoistego ołtarza modlitwy będą się koncentrowały nasze nabożeństwa i modlitwy do naszej Patronki. Mamy więc w naszej świątyni dwoje wielkich Orędowników – Świętego Ojca Pio i Świętą Ritę.

 Zapraszamy do przeżycia

Uroczystości wprowadzenia  relikwii  Świętej  Rity

w środę 22 maja

na godz. 17.30 (nabożeństwo majowe,  nowenna  i

Msza św. z formularza o Świętej Ricie o godz. 18.00)

 Prosimy o przyniesienie do świątyni jednej róży, którą po modlitwie i błogosławieństwie zabierzemy do domu jako widoczny znak opieki Świętej Rity. Będzie można też nabyć różę wchodząc do kościoła.

Zaplanujmy czas na środę, niech nas nie zabraknie w miejscu jej czci, a święta Rita niech za nami oręduje u tronu Boga w niebie.

 Jeszcze raz składamy serdeczne podziękowania młodzieżowej grupie teatralnej, która pod kierunkiem Siostry Zelii przygotowała i przedstawiła spektakl o życiu, przesłaniu i świętości świętej Rity.


4.  W czwartek jak w każdy w 23 dzień miesiąca zapraszamy na modlitwę Nowenny do Świętego Ojca Pio.

W czwartek również modlitwa i spotkanie Bractwa Szkaplerznego.


5. Forum Charyzmatyczne odbędzie się w Netto Arena w Szczecinie od 31 maja do 2 czerwca br. W programie ewangelizacyjnym będzie m.in.: słuchanie Słowa Bożego, Msze Święte, różaniec i adoracja.


6. Ks. Arcybiskup Metropolita przekazuje następującą prośbę: „W związku z dokonanymi w Polsce w pierwszych dniach maja profanacjami Wizerunku Matki Bożej Częstochowskiej, naszej Matki i Królowej, a także profanacjami Krzyża oraz świątyń proszę o włączenie do codziennych Waszych osobistych modlitw do końca miesiąca maja intencji przebłagalnej zarówno wobec Osoby Najświętszej Maryi Panny oraz wobec Osoby naszego Pana Jezusa Chrystusa” przez dodanie modlitwy Święty Boże lub wykonanie innego aktu duchowej ekspiacji. Bóg zapłać za dzieło modlitwy przebłagalnej.


Bóg zapłać za wszelkie ofiary składane na dzieła Kościoła i parafii. 


W ubiegłym tygodniu odeszła do Domu Ojca Maria Rogulska l.64. Wieczny odpoczynek racz zmarłym dać Panie …


 

 

  

 

Adres

Parafia Rzymskokatolicka
pw. Wniebowzięcia NMP

ul. 3 Maja nr 17
72-300 GRYFICE

Telefon

tel. 91 384 24 13

Kancelaria parafialna

Wtorki, Środy, Piątki
w godzinach:
11.00 - 12.00 oraz 16.00 - 17.00.