ZAJĘCIA FORMACYJNE W ORATORIUM PARAFIALNYM PARAFII WNMP


Podjęcie osobistej formacji jest ważną decyzją na drodze rozwoju wiary, abyśmy mogli coraz bardziej świadomie podążać Bożymi drogami. Osobisty rozwój jest bardzo głęboko wpisany w nasze życie. Sam Bóg chce, abyśmy pomnażali nasze talenty i stawali się przez to coraz lepszymi ludźmi. Jemu zależy na tym, by w tym, co robimy było „rozpoznawalne” światło Jego prowadzenia.

Akademia Rozwoju Talentów wraz z Parafią Wniebowzięcia NMP zaprasza na spotkanie organizacyjne, które już 7 września o godz. 18:00 w Oratorium Parafialnym przy ul. 3 Maja 17
w Gryficach
. W roku 2018/2019 proponujemy następujące zajęcia formacyjne:

  1. Formacja Kobiet Ezer Kenegdo

Czytając Słowo Boga doświadczyłam nie tylko Jego miłości, ale przede wszystkim tego, że On chce konkretnie mnie - KOBIETĘ - kształtować i wychować na Córkę Boga. Bóg chce, by każda z nas mogła odkryć swoje niezwykłe powołanie, by świadczyć o Nim nie tylko jako chrześcijanka, ale kobieta, która spotkała Boga i to spotkanie przemieniło całe jej życie. W Biblii czytałam o wielu wspaniałych kobietach. Ich życie, słuchanie Boga, misja ogromnie mnie zachwyciły i pokazały, że ich sposób myślenia, problemy z którymi się borykały i trudności, których doświadczały, są bardzo podobne, jeśli nie takie same, jak dziś. Odkryłam, że kobieta ma do spełnienia wielką misję ukazywania miłości Boga w różnych przejawach codzienności, w jakiej żyjemy.

  1. Formacja Zarządców Bożych dóbr

Jezus powiedział, że „ostatni będą pierwszymi” (Mt 20,16) oraz „nie przyszedłem, aby Mi służono, lecz aby służyć innym” (Mt 20,28). Wizja przyszłości, o której mówił nie zawsze była w pełni rozumiana, ale dawała nadzieję i zachęcała do zmiany. Jezus wybrał dwunastu niedoświadczonych ludzi i w bardzo krótkim czasie przemienił ich do tego stopnia, że mogli nie tylko formować kolejnych uczniów, ale prowadzić ewangelizację, która dosłownie zmieniła świat.

Przez ostatnie kilka lat prowadziliśmy zajęcia zatytułowane Formacja Liderów, ale dziś już wiemy, że jest to coś więcej. Nie są to bowiem zajęcia tylko dla liderów, ale dla każdego, kto chce zostać Zarządcą Bożych dóbr. Każdego, kto chce uczyć się kierować swoimi talentami, czasem, a przede wszystkim odnaleźć swoją misję, aby być dobrym zarządcą.

  1. Biblijny Kurs Finansowy

 „Jeżeli coś wydajesz, policz i zważ, zapisz wszystko, przychody i rozchody.” Syr 42, 7

Bóg każdego dnia troszczy się o najdrobniejszy aspekt naszego życia. Ta troska objawia się w tym, że dobry Ojciec chce nas dobrego zarządzania. W Biblii, najważniejszej Księdze dla chrześcijan, Bóg wypowiada się na wiele tematów: miłości, przebaczenia, cierpienia, podążania Jego drogami wiary. Jednak mało kto wie, że ponad 2 tysiące cytatów dotyczy finansów, zarządzania, zatrudniania pracowników, inwestowania, zaciągania pożyczek, długu i rejestru wydatków, czy też pomocy ubogim. Dla wielu osób jest to duże zaskoczenie. Bóg się tym zajmuje? Czy pieniądz nie jest brudny? Przecież ludzie są często owładnięci jego mocą, potrafią czynić złe rzeczy, bogacą się kosztem innych, czy dla wzbogacenia się wpadają w ogromne długi. No właśnie dlatego, że ten temat pieniędzy nie jest łatwy, Bóg chce nam w tym pomóc. Jak zarządzać finansami? Kto ma o tym decydować, na co wydaję pieniądze? I jak zaufać Bogu, gdy jest się w finansowych tarapatach, uczy biblijny kurs finansowy, który pomógł milionom ludzi na całym świecie.

            Zajęcia odbywają się raz w miesiącu przez ok 1,5 h każde od października 2018 r. do czerwca 2019 r. Więcej informacji na stronie www.rozwijajtalenty.pl

                                                                                                                      Magdalena Halak

 

Adres

Parafia Rzymskokatolicka
pw. Wniebowzięcia NMP

ul. 3 Maja nr 17
72-300 GRYFICE

Telefon

tel. 91 384 24 13

Kancelaria parafialna

Wtorki, Środy, Piątki
w godzinach:
11.00 - 12.00 oraz 16.00 - 17.00.