Wprowadzenie relikwii św. Rity

Dnia 22 maja przypada wspomnienie Świętej  Rity, która jest  Patronką  rodzin, Pośredniczką w sprawach beznadziejnych, Orędowniczką rodziców oczekujących potomstwa, osób chorych i przeżywających trudności.

Tego dnia w naszej świątyni odbyła się radosna uroczystość wprowadzenia relikwii naszej Patronki i Orędowniczki. Pod obrazem Św. Rity w naszej świątyni ufundowane zostało piękne relikwiarium – czyli ozdobne miejsce eksponowania relikwii świętych i patronów – od środy 22 maja będzie to miejsce oddawania czci Bogu za pośrednictwem świętej Rity z Cascia w jej relikwiach. Wokół tego swoistego ołtarza modlitwy będą się koncentrowały nasze nabożeństwa i modlitwy do naszej Patronki. Mamy więc w naszej świątyni dwoje wielkich Orędowników – Świętego Ojca Pio i Świętą Ritę.