Previous Next

Adwentowy dzień skupienia wspólnoty Posłani w Sanktuarium Jezusa Miłosiernego w Myśliborzu

„Bóg nikomu Miłosierdzia Swego nie odmówi. Niebo i ziemia może się odmienić, ale nie wyczerpie się Miłosierdzie Boże.” (Dz 72)

„Z Nimi idę do pracy, z Nim idę na rekreację, z Nim cierpię, z Nim się cieszę, żyję w nim a On we mnie. Nigdy nie jestem sama, bo On mi jest stałym Towarzyszem.” (Dz 318)

Jednym z filarów funkcjonowania wspólnoty w Kościele są spotkania jej członków. Wychodząc naprzeciw pragnieniom serca oraz realizując ten jakże ważny element życia wspólnotowego, Wspólnota Posłani w dniu 23 listopada 2019r. przeżywała dzień skupienia, który odbył się w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Myśliborzu. Gościł nas proboszcz parafii pw. Świętego Krzyża ksiądz kan. Janusz Zachęcki oraz siostry ze Zgromadzenia Sióstr Jezusa Miłosiernego.

W czasie dnia skupienia uczestniczyliśmy we mszy świętej, rozważaniu Słowa Bożego, modlitwie uwielbienia przed Najświętszym Sakramentem oraz  zajęciach warsztatowych, które okazały się być sporym wyzwaniem. Wysłuchałyśmy konferencji księdza Tomasza – naszego duszpasterza. Dzięki uprzejmości sióstr mogliśmy modlić się Koronką do Miłosierdzia Bożego w kaplicy domu sióstr przed cudownym obrazem Pana Jezusa Miłosiernego, który „uśmiechał się” do nas podczas całej modlitwy.

Wzmocnieni duchowo, posileni przez siostry pysznym obiadem, po zgłębieniu wiedzy o historii Sanktuarium powróciliśmy bezpiecznie do naszych domów.

 

 

Adres

Parafia Rzymskokatolicka
pw. Wniebowzięcia NMP

ul. 3 Maja nr 17
72-300 GRYFICE

Telefon

tel. 91 384 24 13

Kancelaria parafialna

Wtorki, Środy, Piątki
w godzinach:
11.00 - 12.00 oraz 16.00 - 17.00.