Świąteczna akcja „Paczuszka dla Maluszka” - grudzień 2022

Wspólnota „Posłani” juz po raz czwarty przeprowadziła akcję „Paczuszka dla Maluszka” w naszym mieście. Jest to coroczna akcja organizowana przez Fundację Małych Stópek ze Szczecina, która polega na zbieraniu artykułów chemii kosmetycznej, artykułów higienicznych (pieluchy, mydła, proszki i płyny do prania, kremy, szampony, oliwki) przeznaczonych dla dzieci w domach samotnej matki domach dziecka i hospicjach w całej Polsce.

W Kościele p.w. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Gryficach i w Kościele p.w. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Gryficach były ustawione choinki udekorowane specjalnymi bombkami przygotowanymi przez Fundację, przy których mieszkańcy Gryfic mogli składać dary dla dzieci, znajdujących się pod opieką Fundacji Małych Stópek.

W tym roku powstały dwa nowe punkty, gdzie można było składać paczki         z artykułami dla dzieci, tj. w Zakładzie Fryzjerskim Mariola Gurbin ul. Niechorska 23 i w Pracowni Artystycznej ART Moniki Artiuch ul. Klonowa 4/7.

Mieszkańcy Gryfic nie zawiedli, pod choinkami znalazło się wiele paczek z artykułami dla dzieci, które zostały przekaże Fundacji Małych Stópek.

W czasie Bożonarodzeniowych przygotowań nie zapomnieliśmy, o tych najmniejszych i najbardziej potrzebujących.

Za co serdecznie dziękujemy

Wspólnota „Posłani”