Previous Next

Od ateisty do ewangelisty – świadectwo świeckiego ewangelizatora Grzegorza Miecznikowskiego

 

 

27 maja br. w kościele pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Gryficach odbyło się czuwanie modlitewne w Wigilie Zesłania Ducha Świętego.  Spotkanie zostało zorganizowane przez wspólnotę Posłani przy par. Wniebowzięcia NMP w Gryficach. Gościem wspólnoty parafialnej był świecki ewangelizator Grzegorz Miecznikowski. Grzegorz podzielił się swoim świadectwem życia i nawrócenia, a także poprowadził wraz ze wspólnotą modlitewnąPosłani i zespołem muzycznym Mocni Panem modlitwę uwielbienia z modlitwą wstawienniczą.

 

W kolejnych dniach opowiadał jak wielkich cudówBógdokonał w jego życiu. Jasny, trafiający prosto do serc słuchaczy przekaz, mogli usłyszeć parafianie w kościele p.w. Wniebowzięcia NMP i Najświętszego SPN w Gryficach oraz w kościele Przemienienia Pańskiego w Płotach.Ponad to w Zespole Szkół w Plotach, w Szkole podstawowej nr 1 w Płotach i MłodzieżowymOśrodku Wychowawczym w Waniorowie.

 

Autentyczność i pogoda ducha Grzegorza, świadczącego, jak przeszedł drogę od gorliwego ateisty do gorącego ewangelizatora, jak w młodym wieku odkrył żywego Jezusa, a następnie jak Bóg wyciągał go z depresji, nerwicy, hazardu, długów, raka, i prowadzi przez życie, było dla nas umocnieniem w wierze. W spotkaniach brała udział także młodzież, która potrzebuje autentycznych świadków i która była poruszona. Grzegorz, rozdał młodzieży swoje książki, aby mogli wracać do tego świadectwa i czerpać z odniesień do Pisma Świętego.

Wiara rodzi się ze słuchania, a tym co się słyszy jest Słowo Boże. Owoce tego wydarzenia są już widoczne w postaci pokoju serca, radości, umocnienia w wierze, wierzymy i trwamy na modlitwie o przemianę serc wszystkich, którzy w jakiś sposób uczestniczyli w tym wydarzeniu. Dziękujemy Grzegorzowi za podzielenie się własnym doświadczeniem na chwałę Boża. I za obfitość łask które Bóg nieustannie wylewa na swój Kościół, jak podczas Pięćdziesiątnicy.

 

Adres

Parafia Rzymskokatolicka
pw. Wniebowzięcia NMP

ul. 3 Maja nr 17
72-300 GRYFICE

Telefon

tel. 91 384 24 13

Kancelaria parafialna

Wtorki, Środy, Piątki
w godzinach:
11.00 - 12.00 oraz 16.00 - 17.00.