Previous Next

Adwentowy Dzień Wspólnoty Domowego Kościoła

07 grudnia 2019 r. w naszej parafii odbył się Adwentowy Dzień Wspólnoty, w którym uczestniczyły rodziny z Domowego Kościoła rejonu Stargard wraz z księdzem moderatorem Markiem Niklem. Tematem była „Krucjata Wyzwolenia Człowieka jako dzieło miłości”.  Organizacją spotkania zajął się krąg małżeństw Domowego Kościoła z Gryfic.

            Adwentowy Dzień Wspólnoty rozpoczęła wspólna modlitwa Anioł Pański, po której katechezę wygłosił ks. Marek Nikiel. Wgłębiając się w dzieło Krucjaty Wyzwolenia Człowieka, które 40 lat temu zapoczątkował założyciel Domowego Kościoła, czcigodny sługa Boży ks. Franciszek Blachnicki, ksiądz Marek podkreślił, że każdy nałóg jest tak naprawdę wołaniem o wolność i że hańbą człowieka jest to, że z nim nie walczy, a nie to, że jest w niewoli. Na spotkaniach w kręgach małżeństwa miały okazję podzielić się, czym dla nich jest Krucjata Wyzwolenia Człowieka. Animatorzy poszczególnych grup omawiali symbole i patronów Krucjaty tak, by przybliżyć wszystkim to dzieło oraz zachęcali do dawania świadectwa o tym, jakie owoce w życiu małżonków przynosi podjęcie dobrowolnej abstynencji od alkoholu.

            Centralnym punktem ADW była uroczysta Eucharystia, podczas której członkowie Domowego Kościoła uroczyście składali deklarację przystąpienia do Krucjaty Wyzwolenia Człowieka.

            Ostatnim punktem spotkania była agapa – wspólne świętowanie przy gorącej zupie, a następnie przy kawie i herbacie i przyniesionych do wspólnego stołu słodkościach.

 

 

Adres

Parafia Rzymskokatolicka
pw. Wniebowzięcia NMP

ul. 3 Maja nr 17
72-300 GRYFICE

Telefon

tel. 91 384 24 13

Kancelaria parafialna

Wtorki, Środy, Piątki
w godzinach:
11.00 - 12.00 oraz 16.00 - 17.00.