AKADEMIA na Dzień Papieski – 11.10.2021 / Parafia Wniebowzięcia NMP w Gryficach

1. rocznica urodzin św. Jana Pawła II    /   Beatyfikacja Kardynała Stefana Wyszyńskiego    2020

Młodzieżowa  Grupa  „EMAUS”   oraz zespół    „MOCNI  PANEM”

Tytuł:   „ Wspomnienia z dawnych lat – droga narodzin dla nieba”

Rok 2020 jest rokiem świętych, Wielkich Polaków oraz ważnych wydarzeń, które wpisują się w historię Polski XXI wieku: 100. rocznica urodzin papieża Jana Pawła II i beatyfikacja Sługi Bożego kard. Stefana Wyszyńskiego, Prymasa Tysiąclecia.

W tym roku w sposób szczególny wspominamy dwóch niezwykłych posłańców Dobrej Nowiny, którzy z mocą równą Piotrowej wzywali swój naród do odwagi w wyznawaniu wiary – „posłańców  paschalnej nadziei i orędowników miłości do Ojczyzny ˮ.

Bez tych dwóch Wielkich Postaci nie byłoby nie tylko niepodległej Polski, ale także przestrzeni prawdy i wolności.

Uczniowie Liceum Ogólnokształcącym im. Bolesława Chrobrego z Oddziała Dwujęzycznymi w Gryficach pod opieką ks. Łukasza, w formie scenek – dziennikarskich wywiadów, prezentowali Jana Pawła II,  jako papieża, który potrafił prowadzić dialog, który umiał słuchać i wskazywać drogę.