Dzień skupienia wspólnoty Posłani

Galeria

Maj to miesiąc, w którym w sposób szczególny pamiętamy o Matce Bożej. Zatem wybór miejsca na przeżycie dnia wspólnotowego skupienia przyszedł łatwo.

Dnia 21 maja 2022r. Wspólnota Posłani działająca przy parafii pw. Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny w Gryficach odbyła dzień skupienia w Sanktuarium Matki Bożej Niepokalanej w Resku.

Sanktuarium Maryjne w Resku zostało utworzone 25 marca 1993 roku na mocy dekretu metropolity szczecińsko-kamieńskiego ks. abp. Mariana Przykuckiego. W XIV wiecznym kościele pw. Niepokalanego Poczęcia NMP znajduje się obraz nieznanego XVIII - wiecznego twórcy, przedstawiający Matkę Bożą Niepokalaną Dziewicę.

Podróż z Gryfic do Reska krętymi drogami wśród pól i lasów, otwierała nas na piękno okolicy i nastrajała na spotkanie z Panem. Dzień skupienia rozpoczęliśmy medytacją Słowa Bożego z ewangelii św. Jana (J 1, 35-39). Zastanawialiśmy się, jakie są nasze rzeczywiste pragnienia, czego szukamy, czy chcemy iść za Jezusem? Następnie adorowaliśmy Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie. Przerwa na kawę i ciasto pozwoliła raczyć się wspaniałymi wypiekami członków Wspólnoty. Msza święta w intencji rozwoju duchowego Wspólnoty zebrała nas wokół Ołtarza Pańskiego, czyniąc sposobność do dziękczynienia za otrzymane łaski. Ksiądz Łukasz, opiekun duchowy naszej Wspólnoty, wygłosił konferencję. Dzień skupienia ubogaciło spotkanie z członkami Wspólnoty Przyjaciół Oblubieńca, działającej przy Sanktuarium w Resku. Wspólnym śpiewem i modlitwą oddaliśmy chwałę Panu. Wymiana doświadczeń i rozmowa zaowocowała obietnicą kolejnych wspólnych spotkań. Dzień skupienia zakończyliśmy obiadem.

Modlitwa wspólnotowa jednoczy modlitwy indywidualne, uświadamia nam, że jesteśmy częścią wspólnoty Kościoła. „Bo gdzie są dwaj albo trzej zebrani w imię moje, tam jestem pośród nich” (Mt 18, 20).

Spotykaliśmy się w Myśliborskim Sanktuarium Miłosierdzia Bożego, w Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Skrzatuszu, w Sanktuarium Matki Bożej Niepokalanej w Resku.

Panie, dokąd w przyszłym roku?

Wioletta Wilk