Previous Next

Dzień skupienia Liturgicznej Służby Ołtarza

W przeddzień liturgicznego wspomnienia św. Stanisława Kostki, Patrona dzieci i młodzieży oraz liturgicznej służby ołtarza. Lektorzy i ministranci z naszej parafii wraz z ks. moderatorem uczestniczyli w Rejonowym Dniu Skupienia, który odbył się w tym roku w parafii pw. św. Jerzego w Goleniowie.
Doroczne skupienie rozpoczęło się adoracją Najświętszego Sakramentu, której towarzyszyła modlitwa Koronką do Bożego Miłosierdzia, w czasie, której można było skorzystać z sakramentu pokuty i pojednania. Po czym nastąpiła prezentacja wszystkich grup uczestniczących w spotkaniu. Centralnym punktem wydarzeń była Najświętsza Ofiara, której przewodniczył Proboszcz goszczącej nas parafii. Po Eucharystii odbyła się gra terenowa, w której akcja rozgrywała się w okolicznym parku miejskim.
Na zakończenie świętowania odbyła się agapa, która pozwoliła nie tylko dzielić radość wiary, ale także dała szanse poznać wielu nowych interesujących ludzi, którzy dzielą podobną radość powołania do służby bożej przy tak wielu ołtarzach pańskich w archidiecezji szczecińsko-kamieńskiej.

 

Adres

Parafia Rzymskokatolicka
pw. Wniebowzięcia NMP

ul. 3 Maja nr 17
72-300 GRYFICE

Telefon

tel. 91 384 24 13

Kancelaria parafialna

Wtorki, Środy, Piątki
w godzinach:
11.00 - 12.00 oraz 16.00 - 17.00.